Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2018
prestižní anketa obrovská pocta

Ledecká jako nejlepší sportovec světa? Má jen tři konkurenty!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se uchází o cenu nejlepšího sportovce světa podle BBC. Česká snowboardistka a lyžařka se dostala do čtyřčlenné nominace prestižní ankety, která bude vyhlášena 15. prosince.

Ledecká vyhrála na zimní olympiádě Pchjongčchangu dvě zlaté medaile s v nominaci se tak objevila po boku gymnastky Simone Bilesové, golfisty Francesca Molinariho a boxera Oleksandra Usyka.

 

Anketu vyhlašuje BBC už od roku 1960 a žádný český sportovec ji nikdy nevyhrál. Loni zvítězil švýcarský tenist Roger Federer, o rok dříve právě jedna z nominovaných Bilesová. Ta letos získala na mistrovství světa sportovních gymnastek čtyři zlaté medaile.
 

14

GALERIE: Ester Ledecká je v anketě o nejlepší sportovkyni světa

Zdroj: Profimedia

Simone Bilesová

Hodnocení:


 

Molinari měl hlavní zásluhu na triumfu Evropy v golfovém Ryder Cupu, v němž jako první vyhrál všech pět svých zápasů. Byl také nejlepší v European Tour a vyhrál British Open. Boxer Usyk letos získal v polotěžké váze tituly WBC, WBA a IBF.

 

Ledecká se do nominace dostala díky olympijským hrám v Koreji, kde v únoru jako první žena vyhrála ve dvou různých sportech. Nejprve senzačně ovládla super-G na lyžích a pak potvrdila roli favoritky v paralelním obřím slalomem na snowboardu.

 

Poprvé BBC umožňuje na svém webu hlasovat i lidem mimo Velkou Británii. Uzávěrka je 15. prosince v 15:00, výsledky budou vyhlášeny týž den.

mm TN.cz