Aktualizováno 18.5. 2017 06:52
nova sport noc v nba

LeBron vyučoval basket! Boston neměl proti Clevelandu šanci

LeBron James

Cleveland vstoupil úspěšně do konferenčního finále proti Bostonu, když Celtics zdolal s přehledem 117:104. Klíčovou roli v barvách Cavaliers přitom sehrál LeBron James. Chvílemi se dokonce mohlo zdát, že si se soupeřem dělá, co chce...

LeBron James nastřílel do koše Bostonu osmatřicet bodů a k úctyhodnému počinu přidal i devět doskoků a sedm asistencí. Jen za první čtvrtinu zatížil konto Celtics patnácti body a pomohl Clevelandu vystavět jedenáctibodové vedení, které Cavaliers do poločasu ještě zdvojnásobili.

Po zbytek zápasu Cavs už jen stačilo hlídat si bezpečný náskok a dokráčet si pro vítězství v úvodním utkání série. Kromě Jamese se zaskvěl i dvaatřicetibodový Kevin Love.

O tom, jak v pohodě ale hrál LeBron James, svědčí i okamžik z průběhu první čtvrtiny, kdy si opora Clevelandu udělala z bostonského Kellyho Olynyka doslova "dobrý den".