Publikováno 10. 6. 2017
nova sport 4. zápas finále NBA

LeBron přepisoval historii! Cleveland díky němu udržel naději

LeBron James
Zdroj: Profimedia
LeBron James (uprostřed)

LeBron James spolu s Kyriem Irvingem byli hlavními postavami čtvrtého finálového utkání NBA. Cleveland na domácí palubovce porazil Golden State 137:116 a James k tomu přispěl jednatřiceti body, navíc si připsal triple-double. Jeho parťák nastřílel dokonce čtyřicet bodů.

Právě jednatřicet bodů, jedenáct asistencí a deset doskoků posunulo LeBrona Jamese do čela pořadí v počtu triple-double ve finálových zápasech. Pro oporu Cavaliers byl již devátým v kariéře, zatímco legendární Magic Johnson jich zaznamenal "jen" osm.


Navíc se hned v úvodu prokousal na třetí místo historických tabulek v počtu nastřílených bodů ve finále, zatímco James k tomu ale potřeboval 44 utkání, další basketbalové superstar, Michaelu Jordanovi, stačilo pouhých 35.
 

Cavaliers především díky výkonu dvaatřicetiletého basketbalisty a jeho parťáka Kyrieho Irvinga, který do košů Golden State nastřílel čtyřicet bodů, drželi otěže utkání už od začátku, když první čtvrtinu vyhráli o šestnáct bodů a vypracovali si rozhodující náskok. Ten do konce zápasu kontrolovali, vyhráli 137:116 a po snížení v sérii na 1:3 si vynutili návrat na palubovku Golden State k pátému duelu finálové série.

msl TN.cz