Publikováno 31. 3. 2018
video pan basketbalista

LeBron potvrdil výjimečnost! Vzal prestižní rekord Jordanovi

LeBron James
Zdroj: Profimedia
LeBron James

Michael Jordan je legendou NBA, na jeho rekordy ale stále útočí jiná basketbalová celebrita. LeBronovi Jamesovi se podařil v noci na sobotu úctyhodný zápis. V neuvěřitelných 867 zápasech za sebou, ve kterých nastoupil, dal minimálně 10 bodů!

Lebron James řídil vítězství Clevelandu nad New Orleans 107:102 celkem 27 body, 11 nahrávkami a 9 doskoky. Desátý bod dosáhl parádní smečí.

 


Přesně tohle je rekord, který dokazuje Lebronovu výjimečnost. Posledním zápasem, kdy James nedosáhl dvouciferné skóre, byl duel na hřišti Milwakee Bucks 5. ledna 2007. tehdy i přes 43 minut na hřišti zaznamenal jen 8 bodů.


Kdyby nebylo tohoto malého zaváhání, držel by dnes rekord přes 1000 zápasů v řadě. Na LeBrona je totiž spoleh. K dnešnímu dni odehrál celkem 1137 zápasů ve slavné lize a jen 8 utkání končil s méně než 10 body. Šest těchto utkání navíc nasbíral ve své premiérové sezoně.

 


James je v prestižní statistice na prvním místě před Michaelem Jordanem a další legendou NBA Kareemem Abdulem Jabbarem. Z aktivních hráčů je nejblíže fenomenální trojici James Harden, kterému však na stupně vítězů chybí 258 zápasů.

ram TN.cz