Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2016 19:50
Nové informace Co bude dál?

Lafatovy špatné daně: Nešlo o cílenou akci finanční správy!

David Lafata musí doplatit milion korun za špatně odvedené daně. Pokutu mu vyměřil finanční úřad, který tvrdí, že sparťanský útočník v letech 2011 až 2013 danil jinak, než měl. Problém se má týkat i dalších sportovců.

Pochybení Davida Lafaty spočívá v tom, že podle kontroly danil jako živnostník a využíval výhodnější paušál. Neměl na to však nárok. Podle finančního úřadu spadá fotbal do kategorie "svobodných povolání" a v ní výhody takové nejsou. Lafata není jediný sportovec, který pochybil. Problém se týká i hokejistů, basketbalistů a dalších.

 

 

Žádný hon na sportovce se ale nekoná. "Co se týče odvolání, finanční úřad eviduje 21 případů odvolání, rozhodně se nejedná o nějaké velké číslo. Je to opravdu jen zlomek z celkového počtu. Rozhodně se nejednalo o žádnou cílenou akci ze strany finanční správy," řekla televizi Nova Petra Petlachová, tisková mluvčí pro Generální finanční ředitelství.

 

V letech 2011 až 2013 si vydělal Lafata v Jablonci a ve Spartě skoro 17 miliónů korun, ale odvedl jen 1,185 milionu. Teď musí doplatit ještě jednou tolik. Rozhodl o tom krajský soud v českých Budějovicích, který smetl ze stolu jeho stížnost. Všechno ještě může zvrátit Nejvyšší správní soud, kam se fotbalista odvolal. Je to jeho poslední možnost.

 

 

lju TN.cz