Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2016 12:09
Penále Platil málo, zaplatí víc

Lafata dostal za špatné daně velkou pokutu. Nemusí být sám!

David Lafata dostal velkou pokutu
Zdroj: Profimedia

Finanční kontrola si posvítila na Davida Lafatu. Fotbalista Sparty měl v letech 2011 až 2013 používat výhodnější zdanění svých příjmů. Za to ho teď neminul tvrdý trest. Jeden z nejlepších střelců české nejvyšší fotbalové soutěže zaplatí pokutu ve výši jednoho milionu korun. Kontrolováni byli také další sportovci a není vyloučeno, že někteří z nich také špatně danili.

Platil málo, doplatí víc. David Lafata danil své příjmy jako živnostník, ale v daňovém přiznání zachyboval. Využíval totiž zvýhodněný paušál, na který neměl podle finanční kontroly nárok. Dle finančního úřadu danil o polovinu méně, než měl. Přitom prý vykonával "svobodné povolání", kde je zcela odlišný tarif.

Reklama

 

Během tří let, které strávil v Jablonci a ve Spartě, měl Lafata vydělat 16,6 milionu korun. Z toho odvedl 1,185 milionu, ale další šesti nulovou položku bude muset uhradit ještě dodatečně.

 

Potrestanému Lafatovi se zdá vyměřená částka velmi vysoká. Podal proto stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Jedině tak může s pokutou něco udělat. Jaké jsou jeho šance, to se v tuto chvíli ještě neví.

 

Lafata v tom není sám. Pod drobnohledem finančního úřadu jsou také hokejisté, volejbalisté, basketbalisté a další. Stejně, jako sparťanský útočník, se proti vyšší daním odvolalo 21 ostatních sportovců.

 

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama