Publikováno 28. 8. 2018
tenis us open

Kvitová zahájila turnaj suverénně! Veselého vyřadilo ze hry zranění

Petra Kvitová

Tenisové US Open dnes zahájila i česká jednička Petra Kvitová. Ta si v prvním kole poradila s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou, kterou porazila hladce 6:1 a 6:4. Jiří Veselý nakonec k zápasu kvůli zranění ani nenastoupil.

O postup bude dnes hrát také jediný český zástupce ve dvouhře mužů Jiří Veselý, kterého čeká v 1. kole Francouz Corentin Moutet. Napodobit Kvitovou zkusí Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková.

Osmadvacetiletá Kvitová rozjela zápas s Wickmayerovou suverénně. Ve vedru a vysoké vlhkosti vzduchu dala v první hře dvě esa a ukázala, že ji bolavé rameno z New Havenu nelimituje. Vyhrála úvodních šest výměn utkání, za 17 minut vedla i díky deseti vítězným míčům 5:0 a v prvním setu povolila soupeřce jen game.

Za stavu 1:1 ve druhém setu byl zápas na pět minut přerušen, protože se v hledišti udělalo špatně jedné z divaček a byla ošetřována. Wickmayerová se pak snažila hrát rychleji a Kvitová se tolik nedostávala k nátlakové hře. Chybovala a prohrávala 1:4. Při svém dalším podání po dvojchybě ztrácela 15:30, vzápětí ale dala eso a rozjela se. Zápas pak dokončila stejně, jako ho začala - získala pět gamů po sobě.

"Hrála jsem v prvním setu skvěle. I když jsem ztratila ve druhém servis, tak jsem se snažila a nechtěla jsem hrát třetí set. Bojovala jsem," řekla Kvitová, která si připsala 45. vítězný zápas v sezoně. "Sezona je neuvěřitelná," řekla. Její další soupeřka vzejde z utkání Slovenky Anny Karolíny Schmiedlové a Číňanky Wang Ja-fan.

Kvitová už letos získala pět titulů, ale na grandslamech se jí nedaří. S Australian Open a ve Wimbledonu se loučila v prvním kolem a v Paříži ve třetím.

Veselého do hry nepustilo bolavé tříslo

Veselý se měl dnes v prvním kole střetnout s Francouzem Corentinem Moutetem. Místo českého daviscupového reprezentanta se do hlavní soutěže dostal poražený z kvalifikace Francouz Nicolas Mahut.