Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 1. 2019
tenis Video uvnitř článku

Kvitová v Austrálii baví, soupeřku zaskočila úderem pravačkou

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Levačka nebo pravačka? Petra Kvitová na Australian Open dokázala, že jí to je jedno. Rumunku Beguovou smázla ve dvou setech a diváky pobavila i lobem, před kterým si přehodila raketu do své slabší ruky.

V Austrálii se české tenistce daří. Nejdříve získala titul v Sydney a teď válcuje soupeřky i na prvním grandslamu sezony. Přes Rumunku přešla za 70 minut hladce 6:1 a 6:3 a dostala se do třetího kola, ve které ji čeká Švýcarka Bencicová.


Světová šestka nejvíce pobavila diváky v první sadě za stavu 3:0. Rumunka ji ve výměně rozběhala a finální úder mířila do středu hřiště, který Kvitová už přeběhla. V tu chvíli si ae přehodila raketu do pravačky a ukázkově soupeřku přelobovala.

 

 

 

„Jsem nadšená ze svého výkonu, všechno šlo dobře. Hrála jsem agresivně. Jsem ráda, že se mi daří hrát rychle ve dvou setech a šetřím energii," přiznala po zápase Kvitová. Po otázce jednoho z novinářů, jestli může zopakovat postup z roku 2012, navíc všechny přítomné i pobavila. „Kdo ví? Musím se zeptat soupeřek. Nevím. Jdu zápas po zápasu. Je to mnohem lepší než loni a z toho mám radost."

hp TN.cz