Aktualizováno 30.9. 2015 19:06
wta turnaj ve Wu-chanu

Kvitová titul v Číně neobhájí! Vypadla už v osmifinále

Zdroj: TV Nova

Petra Kvitová turnajový titul v Číně neobhájí. Česká tenisová jednička prohrála v osmifinále s finalistkou nedávného US Open Italkou Vinciovou ve dvou setech 6:7 a 2:6.

Kvitová přitom začala dobře a v prvním setu vedla 4:0. Jenže Italka se pak rozehrála, přestala kazit a skóre dotáhla až do tie-breaku. V něm měla pevnější nervy a získala první set. V tom druhém už to bylo jednoznačné. Kvitová nasekala skoro čtyřicet nevynucených chyb a brzy byl konec.

Po čtvrté hráčce světového žebříčku na Vinciovou narazí další Češka Karolína Plíšková. Ta postoupila po výhře 2:6, 6:4, 6:4 nad Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

Nadějně rozehraný duel nedotáhla do vítězného konce ani Barboa Strýcová. Ve 3. kole prohrála s Američankou Coco Vandewegheovou ve třech setech 6:3, 2:6 a 6:7.

Český souboj o semifinále

V Šen-čenu se ve čtvrtfinále utkají čeští tenisté Tomáš Berdych a Jiří Veselý. Nejvýše nasazený Berdych v druhém kole porazil 7:5, 6:3 Austina Krajicka z USA, Veselý zdolal 6:2, 6:3 domácího kvalifikanta Čang Č'-čena.