Publikováno 10. 1. 2018
tenis rychlý konec

Kvitová nestačila na kvalifikantku! Na turnaji končí ve 2. kole

Petra Kvitová

Česká tenistka Petra Kvitová skončila na turnaji v australském Sydney ve druhém kole. V boji o čtvrtfinále prohrála s italskou kvalifikantkou Camilou Giorgiová 6:7 a 2:6.

Kvitová zahájila turnaj vítězstvím nad Chorvatkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou, která však zápas po prvním setu kvůli nemoci vzdala.

Bohužel ve 2. kole proti 100. hráčce světového žebříčku Kvitová prohrála první set. V desátém gamu ještě odvrátila při svém podání tři setboly, poté dokonce snadno vzala Italce servis, ale vzápětí ztratila svůj a tie-break vyzněl lépe pro Giorgiovou.

V druhé sadě si Kvitová dvakrát prohrála podání, zatímco její soupeřka odvrátila jediný brejkbol, kterému čelila. V osmé hře svěřenkyně Jiřího Vaňka dlouho vzdorovala, ale pátý mečbol už Giorgiová proměnila.

Pro italskou tenistku to byl první skalp Kvitové v kariéře. Předešlý vzájemný duel v roce 2014 ve Fed Cupu tehdy česká tenistka vyhrála.