Aktualizováno 30.5. 2018 12:39
Tenis French Open

Kvitová nadělila kanára a jde do třetího kola! Uspěla i Strýcová

Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová porazila ve druhém kole Roland Garros Laru Arruabarrenovou-Vecinovou a postoupila dál. Kvitová nadělila Španělce v prvním setu kanára a ten druhý vyhrála 6:4. Češka se ve třetím kole utká s vítězkou zápasu Alexandra Dulgheruová/Anett Kontaveitová.

Uspěla i Barbora Strýcová, která na Roland Garros vyhrála dva zápasy za sebou podruhé v životě.

Šestadvacátá nasazená Strýcová zdolala ve 2. kole Rusku Jekatěrinu Makarovovou 6:4, 6:2. O osmifinále může hrát s krajankou Kateřinou Siniakovou, která v duelu s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou ztratila první set.

Tomáš Berdych nastoupí na centrkurtu k dohrávce utkání prvního kola s domácím Jérémym Chardym za nepříznivého stavu 0:2 na sety.

Kvitová nasázela Arruabarrenaové v prvním setu 14 vítězných úderů a jednou 91. hráčce světa vzala podání po čtyřech nechytatelných returnech v řadě. Poprvé na Roland Garros tak uštědřila některé ze soupeřek "kanára".

Ve druhém setu se Španělka dostala do hry. Česká tenistka odskočila do brejku na 3:2, ale po chybách vzápětí o podání přišla. Začaly se hrát více výměny a v těch Arruabarrenaová nutila favoritku chybovat. Kvitová zvládla vyrovnaný game na 4:4, pak získala pátý brejk v utkání a připsala si třináctou výhru v řadě.

Příští soupeřkou vítězky antukových turnajů v Praze a Madridu bude buď nasazená pětadvacítka Anett Kontaveitová z Estonska, nebo Alexandra Dulgheruová z Rumunska.