fed cup obhájily titul

Holky to zvládly: V dramatickém finále porazily Rusky 3:2!

Fed Cup
Zdroj: ctk

České tenistky vyhrály ve finále Fed Cupu v Praze nad Ruskem 3:2 a obhájily loňský triumf. Petra Kvitová sice nejprve ve dvouhře podlehla Marii Šarapovové 6:3, 4:6 a 2:6, ale Karolína Plíšková srovnala na 2:2 po vítězství 6:3 a 6:4 nad Anastasií Pavljučenkovovou. Společně pak s Barborou Strýcovou dokonaly obrat v rozhodující čtyřhře. Dvojici Pavljučenkovová, Jelena Vesninová zdolaly 4:6, 6:3 a 6:2.

Češky potřetí v samostatné historii dokázaly obrátit stav 1:2 a získaly čtvrtý fedcupový titul za posledních pět let. Předtím triumfovaly v letech 2011, 2012 a vloni.

Reprízu finále z Moskvy v roce 2011 musela stejně jako v ruské metropoli rozhodnout až závěrečná čtyřhra a znovu ji lépe zvládl český celek, byť musel otáčet skóre.

Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz Petře Kvitové se ve dvouhře proti Marii Šarapovové nedařilo.

Plíšková
si po vítězné dvouhře necelou hodinu odpočinula a pak nastoupila na kurt po boku Strýcové. Domácí pár do utkání vlétl a hned získal brejk. Jenže ruská dvojice si okamžitě vzala ztracené podání zpět a v závěru první sady měla pevnější ruku. Plíškovou za stavu 4:4 přestal poslouchat první servis, Rusky si čistou hrou došly pro brejk a úvodní dějství vyhrály.

Finále Fed Cup
Zdroj: facebook.com Drama se rozhodlo až ve čtyřhře a český tým obhájil titul!

Druhý set ale domácí pár opět zahájil brejkem a tentokrát jej potvrdil. Češky znovu sebraly soupeřkám servis, za stavu 5:1 sice neproměnily dva setboly, ale své další podání už udržely. Finále tak musel rozhodnout až třetí set čtyřhry, diváci byli na nohou a O2 arenou obíhala mexická vlna.

Pavljučenkovová se před třetí sadou nechala ošetřit, ale rozjetý český pár už nic nezastavilo. Rozhodující byl hned první game, v němž Plíšková se Strýcovou na třetí pokus vzaly Vesninové servis.

Za stavu 3:2 odvrátily Češky při podání Plíškové brejkbol a naopak v další hře samy vzaly soupeřkám servis, když volej z rakety Vesninové dopadl těsně do autu. Domácí hráčky proměnily hned první mečbol a mohly začít s oslavami.