Aktualizováno 16.6. 2017 15:56
rozhovor zpověď šampionky

Opět šťastná Kvitová: Už jsem asi vyhrála, říká před Wimbledonem

Zdroj: Nova Sport

Když se řekne Wimbledon, Petře Kvitové se vybaví historie, zelená tráva a to, že se hraje v bílém. Má ten turnaj ze všech nejradši. A českým tenisovým fanouškům se zase vybaví dva Petřiny triumfy. Na trávě v All England Clubu začne nový ročník už 3. července.

Petra Kvitová se poskytla NOVA Sportu exkluzivní rozhovor a rozpovídala se nejen o tomto turnaji. Tématem je stále její návrat na kurty po vážném zranění...
 

O WIMBLEDONU
"Těším se na něj moc, přece jen Wimbledon je můj nejoblíbenější turnaj. Je to grandslam, který má úžasnou historii. Mám z něj nezapomenutelné zážitky..."

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

O ŠANCÍCH USPĚT I LETOS
"Já nijak experty neposlouchám. Myslím, že už jsem vyhrála. Hrála jsem dobře i na Roland Garros, ale nemám nahrané to množství zápasů. To je největší rozdíl a to, co mi teď nejvíc chybí."


O TRÉNINKU
"Ty tréninky trochu ubíjí, je to pořád dokola, a já jsem víc zápasový typ. Zatím jsem tréninku moc nedala. Doufám že na Wimbledonu to tak trochu vygraduje a naladíme tu formu tak, abych hrála dobře. Ale abych pravdu řekla, nějaké extra cíle ve Wimbledonu nemám."

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia


O ZRANĚNÉ RUCE
"Ještě se šetří, ještě se bojíme, aby ty šlachy vydržely, aby nedostaly nějaký zánět, nebo něco podobného. Máme pořád trochu strach, děláme vše opatrně. Sice postupně navyšujeme dávky, ale není to ještě ono. Ale psychicky se cítím dobře, protože jsem ráda, že můžu hrát. Není nic víc."


O PODVĚDOMÉM ŠETŘENÍ
"Časem a tréninkem to člověk odbourává, ze začátku to bylo hlavně při forhendu těžké. Ale i to s časem odchází a už to skoro nevnímám. Někdy se mi zavrklá raketa, když je nějaký těžký míč, nebo to trefím rámem."

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia Petra Kvitová

O PŘECHODU NA TRÁVU
"Ze začátku je to vždy problém, protože kvůli tomu trénujeme na tvrdém povrchu a nohy a spodní záda dostanou zabrat. Pár dnů mi to trochu trvá. Pak si na to zvyknu, už se to lepší. Budu hrát Birmingham a možná Eastbourne."


O PODPOŘE SOUPEŘEK
"Já musím říct, že holky byly úžasné. Ale i trenéry jsem potkávala vždy mi všichni přáli hodně štěstí, vítali mě zpátky. Musím říct, že mě to pozitivně překvapilo, pozitivních reakcí bylo hodně. Dokonce po tom prvním zápase za mnou holky přišly do šatny a objímaly mě, že prý u televize i brečely. Jsem ráda, že jsme taková dobrá tenisová rodina."

ram, tich TN.cz