Aktualizováno 8.5. 2018 15:49
tenis Vydřený postup

Kvitová jede na vítězné vlně, postup slaví i obě Plíškové

Petra Kvitová

Tenistka Petra Kvitová má formu jako hrom, což na turnaji v Madridu na vlastní kůži pocítila také olympijská vítězka Mónica Puigová z Portorika. Ta české hvězdě podlehla po setech 3:6 a 6:7.

Kvitová tak Puigové oplatila dvě porážky z dosavadních vzájemných zápasů a na antuce vyhrála už sedmý zápas v řadě.

Tentokrát se ale její triumf nerodil vůbec lehce. Po vydřeném triumfu v prvním setu převzala otěže zápasu soupeřka, kterou dvojnásobná wimbledonská šampionka udolala až po dvou hodinách v tie-breaku 10:8.

Kvitová si tak v Madridu zajistila osmifinále, kam po triumfu nad Azarenkovou postoupila i Karolína Plíšková.

Stejně jako její sestra Kristýna, která ve druhém kole porazila 7:5 a 6:2 Sáru Sorribesovou ze Španělska. Její další soupeřkou bude světová jednička Simona Halepová z Rumunska, se kterou ve dvou dosavadních zápasech zatím neuhrála ani set.

Pokud by však dvojnásobnou šampionku porazila, mohla by ve čtvrtfinále narazit na sestru Karolínu.