Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.9. 2018 17:06
tenis wu-chan

Kvitová a Siniaková postoupily, Plíšková a Strýcová vypadly!

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia

Tenistka Petra Kvitová míří v čínském Wu-chanu za ziskem třetí trofeje. Ve svém úvodním vystoupení porazila Srbku Aleksandru Kruničovou a postoupila do osmifinále. V něm ji doplnila Kateřina Siniaková, která otočila duel s obhájkyní titulu Caroline Garciaovou. Turnaj naopak skončil pro Karolínu Plíškovou, Barboru Strýcovou.

Osmadvacetiletá Kvitová v čínském Wu-chanu získala tituly v letech 2014 a 2016 a dnes na oblíbeném turnaji zvládla první krok. Coby pátá nasazená hráčka měla v prvním kole volný los a proti rodačce z Moskvy, 63. hráčce žebříčku Kruničové, zvládla roli favoritky za hodinu a 20 minut.

 

Česká žebříčková jednička dobře podávala a při výměnách od základní čáry diktovala tempo. Srbce vrátila čtyři roky starou porážku z US Open a v osmifinále narazí buď na Nizozemku Kiki Bertensovou, nebo na Anastasii Pavljučenkovovou z Ruska.
 

Plíšková a Strýcová se s turnajem loučí

Na turnaji už nebudou pokračovat Karolína Plíšková, která nestačila na Wang Čchiang 1:6, 6:3, 3:6 a Barbora Strýcová, jež podlehla Darje Gavrilovové 2:6, 6:7.


Veselý nestačil na indického kvalifikanta

Daviscupový reprezentant Veselý prohrál na úvod v Šen-čenu s indickým tenistou Ramkumarem Ramanathanem, jenž se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, ve dvou setech 5:7 a 1:6. Ind je přitom až na 134. pozici světového žebříčku.

 

mm ČTK