Publikováno 2. 5. 2016
nova sport turnaj v madridu

Kvitová postoupila do osmifinále, Plíšková ve 2. kole končí

Petra Kvitová

Tenistce Petře Kvitové se zase vrací chuť do hry a na turnaji v Madridu postoupila už do osmifinále. Svěřenkyně Františka Čermáka porazila ve 2. kole Jelenu Vesninovou 6:3, 6:3 a vykročila tak za obhajobou titulu. Naopak další česká hráčka Karolína Plíšková po prohře s Američankou Cristinou McHalenovou na turnaji končí.

Turnajová pětka Kvitová s Vesninovou (55. WTA) rozhodla první set jediným brejkem a ve druhém od stavu 2:3 vyhrála čtyři gamy v řadě. Ten poslední při servisu Rusky čistou hrou a zápas ukončila vítězným úderem. V dalším kole se Kvitová utká s Darjou Gavrilovovou, ruskou rodačkou reprezentující Austrálii, s kterou letos prohrála ve 2. kole Australian Open.

Čtyřiadvacetiletá Plíšková nepotvrdila v duelu s o dva měsíce mladší soupeřkou, která je ve světovém žebříčku o 39 míst níž, roli favoritky. McHaleové podlehla za hodinu a 37 minut. Turnajová třináctka Plíšková hned v úvodní hře přišla o servis, brejk sice v průběhu prvního setu získala zpět, avšak v tie-breaku od začátku ztrácela a nakonec ho prohrála 3:7.

Druhou sadu Plíšková zahájila úspěšným brejkem, ale vzápětí uhrála McHaleová dvě čisté hry za sebou. Za stavu 4:4 měla semifinalistka Prague Open z minulého týdne další brejkbol, ale nevyužila ho a vzápětí počtvrté v utkání ztratila svůj servis a tím i celý zápas. V letošním roce má Plíšková ve dvouhře bilanci 17 výher a 10 proher.

Souboj dalšího českého hráče čeká Radka Štěpánka, který vyzve kanadského soupeře Vaška Pospíšila. Duel můžete sledovat na stanici Nova Sport 1 od 20:00.