Aktualizováno 3.6. 2017 16:12
MotoGP Velká cena Itálie

Kvalifikaci v Itálii vyhrál Viňales. Abraham odstartuje z 21. pozice!

Karel Abrahám

Kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vyhrál Maverick Viňales, který tak zítra odstartuje do závodu z první pozice, což se mu povedlo už potřetí v sezoně. Naopak český závodník Karel Abraham nepostoupil do druhé části kvalifikace a zítra tak odstartuje z 21. místa.

Španěl Maverick Viňales vyhrál potřetí v sezoně kvalifikaci na Velkou cenu. Tentokrát z pole position odstartuje zítra v Itálii. V obou předchozích případech následně vyhrál i celý závod. Ze druhé příčky pak vyrazí na okruhu v Mugellu Valentino Rossi.

Důvod k radosti však nemá jediný český zástupce v MotoGP Karel Abraham. Ten nepostoupil do druhé části kvalifikace. Proto se zítra postaví na roštu na 21. místo. Ze stejného místa odstartuje v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil.