indycar Kvalifikace

Kvalifikaci na legendární Road America ovládl Will Power

Will Power během závodu v St. Petersburgu
Will Power během kvalifikace na úvodní závod letošní sezóny

Do nedělního závodu odstartuje z první příčky Australan Will Power. V sobotní kvalifikaci se mu podařilo porazit všechny soupeře a získat svou 44. pole position v kariéře. S ním odstartuje z první řady Novozélanďan Scott Dixon.

Právě stáj Chipa Ganassiho, za kterou Dixon jezdí, je společně s Powerovým týmem Penske jediným stále ještě existujícím týmem, který na okruhu Road America dokázal vyhrát. Pilotům Chipa Ganassiho se také daří i letos. Ovládli kupříkladu sobotní volný trénink. Tony Kanaan byl první před Scottem Dixonem a právě Powerem. Kompletní výsledky tréninku najdete ZDE.

Kvalifikace byla opět v režii nejsilnějších stájí. Do finálové šestky postoupili kromě Powera a DIxona také Kanaan, lídr šampionátu Pagenaud a Castroneves. Zbytek světa, a také japonského dodavatelé motorů Hondu, zastupoval pouze Graham Rahal.

Power nakonec díky času 1:42.2105 získal svou druhou letošní pole position. Z prvního místa měl startovat také v úvodním závodě letošní sezóny na okruhu v St. Petersburgu. Nakonec jej ale vyřadila nemoc a ještě před startem jej nahradil Španěl Oriol Servia.

Zajímavé bude sledovat také druhou řadu, do které se postaví vítěz sobotního tréninku Tony Kanaan a vítěz jednoho z pátečních tréninků a lídr šampionátu Simon Pagenaud.
Sebastien Bourdais, který jako jediný z pilotů ve startovním poli poznal, jaké je to na 6,5 km dlouhém okruhu Road America vyhrát, skončil v semifinálové skupině.

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE. Závod začíná v neděli v 18:50, sledovat jej můžete na programu NOVA Sport 2 a na Voyo.