Aktualizováno 22.4. 2017 22:15
MotoGP Závod v Austinu

Abraham odstartuje v závodě ze 17. místa. Kvalifikaci vyhrál Marquez

Karel Abrahám

Karel Abraham se v dnešních trénincích hodně trápil. Ne snad až tak v rámci svých výkonů, ale po pádu se zranil. Se zlomeným kotníkem a meniskem však nastoupil do kvalifikace. Z ní půjde do závodu ze 17. místa. Kvalifikaci pak vyhrál Marc Marquez.

Abraham, jenž před dvěma týdny v Argentině šokoval druhou kvalifikační příčkou, dnes zajel celkově sedmnáctý čas. Pole position získal pátým rokem po sobě v Austinu španělský jezdec Marc Márquez na hondě, jenž v minulých čtyřech letech dokázal proměnit nejlepší pozici na startu v triumf v závodě.

V první řadě Márqueze doplní jezdci Yamahy. Druhý byl s odstupem 130 tisícin sekundy další Španěl Maverick Viňales, vítěz prvních dvou Velkých cen sezony, třetí čas zajel italský veterán Valentino Rossi.

Kornfeil byl v Moto3 třiadvacátý. Ztratil dvě a půl sekundy na nejrychlejšího Aróna Caneta ze Španělska. Samotný závod královské třídy MotoGP můžete sledovat v neděli 23. dubna na Novasport 1 od 20:45.