Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 16:13
kolem polska nevídané

Kuriózní závod! Před Sagana a spol. se v etapě dostala rodící žena

Peter Sagan
Zdroj: Profimedia

Nevídanou etapu má za sebou Peter Sagan a jeho soupeři v závodě Kolem Polska. Místo aby soupeřili jen mezi sebou, připletl jim osud téměř do cesty dalšího "protivníka" - rodící ženu.

Podle tamních médií přispěchal k policejní hlídce, která měla na starost dohlížet nad hladkým průběhem závodu, automobil, jehož posádka se potýkala se vskutku prekérní situací.
 

"O co jde?" zeptal se policista z Gliwic Piotr Wawrzyniak. "Musím do nemocnice, rodím," hlásila jedna z žen na palubě strážcům pořádku. Jeden z policistů však jednal velmi duchapřítomně.
 

"Nebylo to jednoduché, ale okamžitě jsem se rozhodl, že jedeme," řekl pro televizi  TVN 24. Nezaváhal ani na chviličku, zasedl za volant jejich automobilu, mezitím si vyžádal hladký průjezd trasou a rodící ženu zavezl do porodnice.

"Bál jsem se, že na ulici vjedou závodníci, a proto jsem celou dobu vyhlížel, jestli už nejedou. A taky jsem se bál, že dojde k porodu a že to nezvládnu," přiznal policista poté, co obě ženy dovezl do nemocnice. "V podobné situaci bych se znovu zachoval stejně," doplnil.
 

Etapu nakonec vyhrál Australan Caleb Ewan před van Poppelem z Nizozemí a slovenským cyklistou Peterem Saganem. O tom, co se stalo během tohoto úseku, se bude ale ještě dlouho mluvit.

msl TN.cz