NHL To se nestává často

Kuriozita v NHL: Myší díra? Ne, ale musel se měnit mantinel! VIDEO

Díra v mantinelu
Zdroj: Profimedia/NHL media

Na více než 10 minut byl přerušen večerní zápas Montrealu s Washingtonem. Důvodem byla netradiční díra v mantinelu, která připomíná myší díru z amerických filmů. Kus žlutého plastu na dolní části hrazení odletěl po nárazu bruslí dvou hráčů.

Útočník Montrealu Jacob De La Rose se snažil za bránou o přihrávku před brankoviště. Poté ho dohrál obránce Washingtonu Matt Niskanen a zásah jejich bruslí odnesl kus spodního mantinelu. V něm se udělala taková díra, která by nedovolila bezpečně pokračovat ve hře. Vešel by se do ní i puk, což poté zkoušeli i rozhodčí.

Nehrálo se kvůli tomu přes 10 minut. Do akce se pustili opraváři Bell Centre arény. Museli měřit, řezat, měnit. Plast se zase vrátil do původní podoby a hrálo se dál. Vynucená pauza se nejprve hodila domácím, kteří zápas vyrovnali na 1:1, ale nakonec stejně slavil Washington - vyhrál 3:2.