Publikováno 9. 9. 2017
borec česká jistota

Kulhavý má další stříbro z mistrovství světa! Ujel mu jen Schurter

Jaroslav Kulhavý

Biker Jaroslav Kulhavý získal na mistrovství světa v cross country v australském Cairns stříbro. Zvítězil suverén sezony Švýcar Nino Schurter, jenž zkompletoval zlatý hattrick po předchozích triumfech v Andoře (2015) a loni v Novém Městě na Moravě.

Dvaatřicetiletý Kulhavý rovněž obhájil svou pozici z loňského šampionátu na domácí půdě. Z individuálních závodů této disciplíny, v níž se stal v roce 2012 olympijským vítězem a loni v Riu dojel druhý, má ve sbírce již třetí stříbro. Před šesti lety vybojoval světový titul.

Rozhodlo se v posledním okruhu, kdy z dlouho vedoucí tříčlenné skupiny vystřelil Schurter a dojel si pro rekordní šestý titul mistra světa. Kulhavý si s přehledem poradil v boji o stříbro s dalším Švýcarem Thomasem Litscherem.

Mistryní světa se v olympijské disciplíně cross country v Cairns stala Švýcarka Jolanda Neffová. Česká bikerka Karla Štěpánová dojela dvaadvacátá, Jitka Škarnitzlová obsadila 39. příčku.

Mezi ženami do 23 let dosáhla na životní výsledek čtvrtým místem Barbora Průdková. Jana Czeczinkarová skončila osmá. Novou šampionkou této věkové kategorie je krajanka Neffové Sina Freiová.