Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 7. 2017
ufc hodně velké zklamání

Krušná noc pro evropské MMA. Američané přejeli domácí favority!

Gunnar Nelson
Zdroj: Profimedia
Gunnar Nelson

Galavečer ze skotského Glasgow vyšel evropskému divákovi vstříc. Skvělý vysílací čas měl zajistit lepší sledovanost, ovšem z výsledků zápasů už tak nadšení všichni nebyli. Jeden evropský zápasník padal za druhým a na konci večera nechybělo ani jedno velké překvapení!

Hlavní tahák večera stál na vystoupení Gunnara Nelsona. Islandský bojovník a tréninkový partner Conora McGregora patří mezi nejlepší zemaře v UFC. Svým klidným přístupem působí jako zjevení v oktagonu, ale slitování nezná. Ze začátku zápasu působil velmi přesně, nicméně jeho soupeř Santiago Ponzinibbio je především tvrdý ranař, kterému stačí k ukončení jeden dobře mířený úder.

Před zápasem byl Nelson velkým favoritem, pak ovšem přišel Santiagův moment, kdy trefil Nelsona přímo na bradu. Islanďan se rychle postavil na nohy, ale ještě se zamotanou hlavou se dostal k pletivu, kde Ponzinibbio svou práci profesionálně dokončil díky přesné kombinaci. První prohra před limitem byla pro Nelsona velkým překvapením, na druhé straně s Ponzinibbiem se musí nyní ve welterové váze počítat.


Domácí fanoušci zažili těžkou chvíli v předcházejícím zápase. Skotská favoritka Joanne „JoJo“ Calderwood se postavila talentu z týmu Urijahy Fabera, Cynthii Calvillo. Joanne si libuje především v postoji, naopak Cynthia se v UFC prezentuje jako odborník na submise. Vyrovnaná bitva došla až na bodové rozhodnutí. Pohled rozhodčích se mohl lišit, ale Cynthia měla více ze dvou kol a tak byla na konci vítězně zvednuta právě její ruka. Během pěti měsíců vyhrála v UFC již 3 zápasy a jeví se tak jako ženská verze Donalda Cerroneho, v tom smyslu, že ji budeme moci vídat v oktagonu velmi často.

 

 
Tvrdý knokaut z prvního kola si odnesl i další skotský zástupce, Stevie Ray. Paul Felder ten večer bojoval na památku nedávno zesnulého otce, který podlehl rakovině. Možná i tento fakt dokázal Paula posunout ke skvělému výkonu, který ukončil sérií velmi tvrdých loktů a zápas musel být předčasně ukončen, jinak by bylo ohroženo zdraví Stevieho.


Červencový UFC program pokračuje opět příští týden, tentokrát z New Yorku. V hlavním zápase se představí bývalý šampion Chris Weidman, který se bude snažit získat po dvou letech další vítězství proti neposlušnému chlapci, Kelvinovi Gastelumovi.

Lukáš Zduba TN.cz