Aktualizováno 5.7. 2017 15:20
wimbledon 2017 Druhé kolo

Kristýna Plíšková vypadla z Wimbledonu. Končí ve 2. kole!

Zdroj: TN.cz

Třetí českou tenistkou, která vypadla z letošního Wimbledonu, je Kristýna Plíšková. Po dobře rozehraném zápase s Řekyní Mariou Sakkariovou nakonec prohrála 1:2.

Juniorská vítězka Wimbledonu z roku 2010 Kristýna Plíšková vedla nad Sakkariovou (101. hráčkou žebříčku WTA) 7:6 a 4:1 a měla dva brejkboly. Ani jeden ale nevyužila, pustila skvěle se pohybující soupeřku do hry a sama situaci neunesla.

Ve druhém setu prohrála pět her v řadě a pak na pět minut zmizela na toaletu. Po návratu se zdálo, že by mohla myslet na výhru, ale opakovala se situace z první sady. Za stavu 2:1 nevyužila česká hráčka dva brejkboly a pak sama přišla o servis. Ještě měla šanci se vrátit do zápasu, ale nezužitkovala ani náskok 40:0 při servisu Sakkariové za stavu 3:4. Celkem v utkání využila jen dva brejkboly ze čtrnácti.

Nadšeně bojující Sakkariová proměnila mečbol svým třetím esem. Zápas trval bez dvou minut dvě a půl hodiny.