Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2017
Tenis Prague Open

Kristýna Plíšková postoupila v Praze do finále. Čeká ji Barthelová

Kristýna Plíšková
Zdroj: Profimedia

Tenistka Kristýna Plíšková si zahraje o druhý titul na okruhu WTA a může udržet linii domácích vítězek na J&T Banka Prague Open. V semifinále na antuce ve Stromovce zdolala Lotyšku Jelenu Ostapenkovou 6:4, 6:2 a ve finále se utká s Němkou Monou Barthelovou, přemožitelkou Barbory Strýcové.

Kristýna Plíšková, dvojče světové trojky Karolíny Plíškové, je podruhé v kariéře ve finále dvouhry. Loni slavila premiérový titul v uzbeckém Taškentu. Triumfem může na Spartě navázat právě na sestru Karolínu a na Lucii Šafářovou.

 

 

Čtyřhru vyhrály bývalá deblová světová jednička Květa Peschkeová společně s Annou-Lenou Grönefeldovou. Česko-německý pár ve finále porazil nejvýše nasazenou dvojici Kateřina Siniaková, Lucie Hradecká po setech 6:4 a 7:6.

 

"Vnitřně emoce jsou a jsem strašně ráda, ale nějak to nebudu hrotit. Patří to mezi moje největší dosavadní úspěchy a samozřejmě bych ráda získala titul," řekla Kristýna Plíšková. Díky účasti ve finále se poprvé posune do světové padesátky.

 

Ostapenková nejprve zvládla dohrávku přerušeného čtvrtfinále ze čtvrtka s Chorvatkou Anou Konjuhovou a vyhrála 3:6, 6:4, 6:3. Duel bývalých juniorských grandslamových šampionek pak zvládla lépe Plíšková především díky servisu. Pomohla si 17 esy. "To je na antuce docela dost, i když to je tady docela rychlý. Takhle kdyby to šlo dál, tak to je docela dobré," usmála se rodačka z Loun.

 

Lotyška si nechala na začátku druhé sady ošetřit pravý stehenní sval a ke konci při chůzi viditelně kulhala. "To nesmím na kurtu vnímat. Myslím, že hrála normálně, a doufám, že bude fit," řekla levou rukou hrající Kristýna Plíšková.

 

Jediný vzájemný zápas na okruhu WTA s Barthelovou vyhrála. "Doufám, že zvládnu i druhý," řekla divákům na kurtu. Němka prošla do finále v Praze z kvalifikace. "Viděla jsme kousek zápasu s Bárou. Vypadá docela jistě, tak uvidíme," řekla.

ČTK TN.cz