Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.1. 2019 18:32
ufff snad se uzdraví

Krvavé zranění, pak odlet na háku. Jak se daří sjezdaři z Kitzbühelu?

Alexander Koell
Zdroj: Profimedia
Alexander Koell

Švédský sjezdař Alexander Köll má za sebou zřejmě nejhorší zážitek kariéry. Ze slavné sjezdovky v Kitzbühelu odletěl helikoptérou, bohužel zafixovaný v transportním lůžku. Podle prvních zpráv měl být i v bezvědomí. Další novinky už ale vypadají příznivěji.

Osmadvacetiletý rodák ze švédské Landskrony se dlouhá léta pokoušel prorazit mezi špičku světového sjezdového lyžování, ale nebylo mu přáno. Ve svém desátém závodu ve Světovém poháru pak přišla krutá chvilka a po chybě šílený pád.

 

Köll ztratil kontrolu nad svou jízdou v rychlosti vyšší než 100 km/hod. Skončil hodně potlučený v záchranné síti a na sněhu se objevily i stopy krve.


„Byl transportován do Innsbrucku a co jsem slyšel, už je při vědomí,“ prozradil pro web Sportbladet švédský trenér Tommy Eliasson.


Krvavá zranění ale prý nemají být ohrožením na životě. „Vždycky když spadnete na sjezdovce v takové rychlosti, je to jako pád na asfaltu. Krvavé zranění měl Alex na svých berdech, bylo to bolestivé, ale jsou to spíš spáleniny. První vyšetření neodhalila žádné zlomeniny,“ komentoval muž, který asistoval záchranným pracím přímo na sjezdovce.


„Snad je dobré znamení, že nejsou ohrožené žádné životní funkce. Alex ale zůstane přes noc v pozorování lékařů,“ dodal Eliasson.

ram TN.cz