Publikováno 8. 5. 2018
Cyklistika Giro d´Italia

Kreuziger dojel šestý v první etapě Gira na italském území

Roman Kreuziger

Cyklista Roman Kreuziger dojel na Giru d'Italia šestý ve 4. etapě, která po třech dnech v Izraeli zavedla peloton poprvé na italskou půdu. Na Sicílii vyhrál Belgičan Tim Wellens, v růžovém trikotu lídra zůstal Australan Rohan Dennis.

Wellens měl po 202 kilometrech mezi Catanií a Caltagirone nejvíce sil v hromadném finiši hlavní skupiny. V závěrečném stoupání za sebou člen týmu Lotto Fix All nechal Kanaďana Michaela Woodse a domácího Itala Enrica Battaglina.

Kreuziger, jenž v neděli oslavil 32. narozeniny, dojel se čtyřsekundovým odstupem. V hlavní skupině chyběl český mistr Zdeněk Štybar, který ztratil kontakt z pelotonem kvůli hromadnému pádu v úzkých ulicích zhruba šest kilometrů před cílem.

Dennis udržel v průběžném pořadí sekundový náskok před loňským vítězem Tomem Dumoulinem z Nizozemska. Na třetí místo se posunul Kreuzigerův kolega z týmu Mitchelton-Scott Simon Yates, britský vrchař ztrácí 17 sekund.