Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2017
fotbal zranění

Krejčí je po operaci: Jarolímovi bude chybět dva zápasy!

Ladislav Krejčí
Zdroj: Profimedia

Český reprezentant Ladislav Krejčí chyběl v posledním zápase, ve kterém jeho Bologna senzačně na svém hřišti remizovala s rozjetým Interem Milán 1:1. Bývalý záložník Sparty se totiž musel podrobit operaci zlomené čelisti v levé části obličeje, kterou si způsobil na tréninku. Krejčí navíc bude scházet Karlu Jarolímovi na kvalifikačním utkání proti San Marinu a Ázerbájdžánu.

"Ladislav Krejčí se podrobil chirurgickému zákroku levé čelistní dutiny. Operace prováděná na jednotce čelistní chirurgie v nemocnici Sant'Orsola byla úspěšná. V sobotu by měl být hráč propuštěn z nemocnice a do týdne začít trénovat," stojí v prohlášení představenstva Boloni.

 


Pětadvacetiletý krajní záložník si zranění způsobil při srážce hlavou se spoluhráčem na tréninku. Na tréninku bude zřejmě muset používat ochrannou masku. S tímto zraněním navíc lékaři doporučili Krejčímu, aby na nějaký čas vynechal cestování letadlem.


Je tak více než pravděpodobné, že bude chybět České reprezentaci v kvalifikačních utkání proti Ázerbájdžánu a San Marinu. Před tímto zraněním nastoupil do všech osmi kvalifikačních utkání mistrovství světa 2018.

 


V minulé sezóně patřil Krejčí do základní sestavy Boloni, od léta však plní pouze roli náhradníka. Doposud zasáhl jen do dvou zápasu a odehrál 25 minut. A po operaci to vypadá, že si na pořádnou příležitost bude muset ještě dlouho počkat.

pka TN.cz