Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 1. 2018
sp olympijská naděje

Krčmář potvrdil formu. Ve stíhačce doběhl osmý, střílel pomalu a jistě

Michal Krčmář
Zdroj: Profimedia

Biatlonista Michal Krčmář si ve stíhacím závodě Světového poháru v Oberhofu polepšil z deváté příčky po sprintu na osmou pozici. Ondřej Moravec po třech chybách na střelnici klesl na třinácté místo.

Krčmář se po chybě při druhé položce vleže propadl na čtrnáctou příčku, ale stále se držel na dohled nejlepší desítky. Vrátil se do ní díky bezchybné závěrečné položce, i když stejně jako při těch předchozích střílel pomaleji než jeho konkurenti. "Věděl, že ta nula bude hrozně důležitá. Určitě mu to nemám za zlé," řekl České televizi šéftrenér Ondřej Rybář. Krčmář finišoval o šesté místo, ale na Itala Lukase Hofera ani Švýcara Benjamina Wegera nestačil.

Moravec předvedl nejlepší běžecký výkon v sezoně, celkově měl čtvrtý čas. "Moc mě těší ten jeho běžecký výkon, který určitě dává možnosti na to parádní vystoupení, na které všichni čekáme," ocenil Rybář. Moravce ale brzdila trestná kola, po každé z prvních tří položek musel jedno absolvovat. Závěrečnou položku však vyčistil a posunul se na 13. místo.

Obhájce triumfu ve Světovém poháru Fourcadea nezastavila ani chyba při úvodní střelbě. Pak už byl francouzský favorit bezchybný a před třetí položkou se vrátil do čela. Nejrychlejší na trati a druhý nejrychlejší na střelnici byl Nor Johannes Thingnes Bö, ale ten minul třikrát a na Fourcadea ztratil 6,3 sekundy. Třetí skončil jeho starší bratr Tarjei Bö.

čtk TN.cz