Publikováno 13. 2. 2018
To musíte vidět! Parádní podívaná

Krásný soulad barev i zvuků! Takový je nyní Pchjongčchang!

Zdroj: TV Nova

Olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu, to není jen vypjaté zápolení na sportovním poli, ale samozřejmě také velkolepá show v ulicích měst. Jak to tatm tedy v těchto dnech zhruba vypadá?

Je to neuvěřitelná podívaná. Jakmile zajde v Pchjongčangu slunce za horizont, město uprostřed korejských hor se rozzáří těmi nejrůznějšími barvami.

Nejvíce svítí do tmy okolí olympijského stadionu. Od malých blikajících teček na sloupech až po osvětlené mosty nebo jednu ledovou vesničku. Právě na ní je vidět, jak Korejci barvy milují -dokonce sníh dokáží využít jako projekční plochu.
 


V Pchjongčchangu ale svítí i celé ulice a jedna z nich dokonce i hraje. Známé melodie tam rozblikají skoro 400 metrů dlouhou spojnici mezi městem a olympijským náměstím, kde se každý den rozdávají medaile a nad kterým vždy v deset večer vybuchuje ohňostroj.

Korejci si zkrátka dali záležet i na opravdových detailech. Lampionovou výzdobu najdete třeba hned u barvami rozzářeného vjezdu do domu. Pestrobarevné osvětlení nechybí na kruhovém objezdu a ani cedule na autobusech nejsou tuctové.


Nakonec ale tím nejdůležitějším světlem v olympijském parku je olympijský oheň. Zářit bude až do příští neděle.

TN.cz