Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2017 10:51
legenda prostě kapitán

Krásný příběh končí: Poslední chlap ze slavné Chelsea odchází

Petr Cech a John Terry
Zdroj: profimedia.cz

Přišel čas a John Terry to ví. V pondělí oznámil všem fanouškům fotbalové Chelsea, že právě probíhající sezona je jeho poslední. V klubu strávil dlouhých 20 sezon v A týmu a další dvě jako mladík. A pokud to má být pohádkový příběh, mohl by se loučit s titulem.

„Po 22 letech je toho tolik co říct... Musím jen poděkovat tomuto úžasnému fotbalovému klubu. Ať už to byli trenéři, spoluhráči, realizační tým nebo fanoušci, měl jsem obrovskou podporu, že díky nestačí," sdělil dlouholetý kapitán týmu.


Letos míří Chelsea pod Antonio Contem zase za titulem, ale Terry už tolik příležitostí nedostává. Nastoupil jen v 5 zápasech Premier League v sezoně, dalších 5 přidal v pohárových kláních. A protože by si rád ještě fotbal zahrál, zřejmě kopačky neodloží a přestoupí.

John Terry
Zdroj: profimedia.cz

„Budu se rozhodovat o své budoucnosti až to nastane čas. Teď jsem odhodlaný pomoci týmu ke zisku titulu," sdělil.


Nezůstalo ale jen u toho, vzápětí se Terryho účty na sociálních sítích zaplnily spoustou vzkazů. Ten nejkrásnější asi poslal dlouholetý spoluhráč Frank Lampard.

Frank Lampard a jeho vzkaz Johnu Terrymu
Zdroj: Instagram Frank Lampard a jeho vzkaz Johnu Terrymu

"Končí poslední muž, který stál za neuvěřitelnou érou Chelsea. Byla radost hrát s nejlepším obránce, v historii Premier League a jsem si jistý, že se mohl měřit s jakýmkoliv obráncem jakékoliv éry. John vedl klub na hřišti i mimo něj už od chvíle, kdy debutoval. Nastavil normy pro každého, kdo do klubu přišel, bojoval za každé vítězství. Byl a je legendou a ta nejen díky svému talentu, ale i díky tomu, že dokázal z lidí kolem sebe dostat to nejlepší," napsal mimo jiné Lampard.

Frank Lampard a John Terry
Zdroj: profimedia.cz Frank Lampard a John Terry

Pod Terryho vedením vyhrála Chelsea Ligu mistrů, Evropskou ligu, čtyřikrát FA Cup, třikrát Ligový pohár a dvakrát Community Shield. V Premier League zvedal tenhle stoper pohár nad hlavu čtyřikrát. A když pohádka dopadne dobře, bude to zřejmě on, kdo převezme trofej a rozloučí se jako vítěz.

 

John Terry a jeho děti Summer Rose a Georgie s kamarádem Frankiem
Zdroj: Profimedia John Terry a jeho děti Summer Rose a Georgie s kamarádem Frankiem

 

 

ram TN.cz