Aktualizováno 4.5. 2016 15:45
video spolek 28

Krásné gesto hvězdy NHL! Takhle Kane podpořil nemocného Čišu

Patrick Kane podpořil Mariána Čišovského
Zdroj: Profimedia

Nemocnému fotbalistovi Mariánu Čišovskému se už dostalo podpory od mnohých známých osobností. Jeho příběhu si dokonce všimli i za oceánem ve slavné NHL. A podporu na dálku poslal dokonce nejlepší hokejista základní části.

Osud slovenského fotbalisty není lhostejný ani takové hvězdě, jakou je nejproduktivnější hráč základní části NHL Patrick Kane.

 

Ten se o Čišovském, který bojuje s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), dozvěděl od česko-slovenské enklávy, která obléká dres Chicaga Blackhawks. A pro nemocného fotbalistu natočil vzkaz. "Ahoj, Čišo. Tenhle dres je pro tebe. Přeju ti hodně štěstí, buď silný," popřál slovenskému fotbalistovi a svým dresem přispěl Spolku 28, jenž byl založen Čišovského plzeňskými spoluhráči a který shání prostředky na léčbu vážné nemoci.

Kromě Kanea podpořili Čišovského například i čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Tomáš Fleischmann, montrealský Carey Price či Slovák Ľubomír Višňovský

 

Už dříve věnovali své kopačky spolku čeští i světoví fotbalisté jako Pavel Nedvěd, Vladimír Šmicer, Nani, Theo Walcott a řada dalších.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

REVOLUCE V LÉČBĚ RAKOVINY: Co zastavilo nemoc u 94 procent léčených pacientů?

msl TN.cz