Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2019
Biatlon Smutná událost

Kráska Wiererová v slzách, zasáhla ji smrt nadějného biatlonisty (†18)

Dorothea Wiererová
Zdroj: Profimedia / instagram

Velmi smutná zpráva zasáhla celý biatlonový svět a to zejména ten italský. Právě z Itálie pocházel osmnáctiletý talent Hannes Breitenberger, který přišel v úterý náhle o svůj život. Tragédii oplakává i nejlepší italská biatlonistka Dorothea Wiererová.

Právě na úspěchy Wiererové mohl Hannes Breitenberger navázat. Osmadvacetiletá biatlonistka má ve své sbírce dvě bronzové medaile z olympiády i mistrovství světa. Tyto milníky chtěl osmnáctiletý talent jednou překonat, ale už se mu to bohužel nikdy nepodaří.

 

15

GALERIE: Hannes Breitenberger

Zdroj: Instagram

Hannes Breitenberger

Hodnocení:

 

Wiererová na svém instagramovém účtu vyjádřila smutek ze smrti Hannese Breitenbergera a sdílela smuteční oznámení. Mladý sportovec přišel o svůj život v úterý, ale okolnosti nejsou známé.

 

Hannes Breitenberger byl mládežnickým reprezentantem Itálie. "Celý italský tým bude tento víkend závodit s černou páskou na paži, alespoň takto chceme vyjádřit Hannesovi památku. Velmi nás to všechny zasáhlo," řekla Wiererová pro server Corriere.it.

 

 

Rodák z tyrolského Ultenu nebyl šikovný jen na sport, ale měl dobré výsledky i ve studiu. Hannes Breitenberger, který se narodil v roce 2000, navštěvoval sportovní gymnázium ve Val Gardeně.

lju TN.cz