Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2018
Cyklistika Tour de France

Královskou etapu vyhrál bývalý skokan na lyžích Primož Roglič!

Primož Roglič
Zdroj: Profimedia
Primož Roglič

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál královskou pyrenejskou etapu na Tour de France a připsal si druhé dílčí vítězství na slavném závodě. Pro druhé místo si ve skupině hlavních favoritů dospurtoval Geraint Thomas a před rozhodující sobotní časovkou si upevnil celkové první místo.

Bývalý skokan na lyžích Roglič, jenž vyhrál královskou etapu na Tour i vloni, dojel do cíle 200,5 kilometru dlouhé trasy přes pověstné vrcholy Aspin, Tourmalet a Aubisque s náskokem 19 vteřin a v průběžném pořadí se posunul na třetí místo. Thomas díky bonifikaci za druhé místo zvýšil náskok před dnes šestým Tomem Dumoulinem na 2:05. Roglič ztrácí 2:24. 

 

"Dneska jsem na to měl nohy," řekl šťastný Roglič. "Několikrát jsem se pokusil ujet a ve sjezdu se mi to konečně povedlo," popsal osmadvacetiletý jezdec stáje LottoNL-Jumbo rozhodující útok v závěrečném klesání z Col d'Aubisque.

 

Obhájce titulu a Thomasův kolega ze stáje Sky Chris Froome dojel na konci skupiny favoritů na osmém místě a klesl na čtvrtou příčku s mankem 2:37. Vítěz středeční pyrenejské etapy Nairo Quintana dnes nabral více než sedmiminutové manko a propadl se z pátého na deváté místo.

 

Lídr bodovací soutěže Peter Sagan, po pádu ve středeční etapě hodně potlučený, se protrápil do cíle s podporou několika stájových kolegů z týmu Bora-hansgrohe v časovém limitu se ztrátou 38:23 a dál bojuje o zelený dres. Matematicky už o něj sice nemůže přijít, aby ho ale pošesté v kariéře získal, musí dojet v neděli do cíle v Paříži.

 

 

V sobotu bude Thomas hájit žlutý dres v časovce na 31 kilometrů ze Saint-Pée-sur-Nivelle do Espelette. Na cyklisty čeká zvlněný profil, několik kilometrů před cílem budou muset zdolat 900 metrů stoupání na Col de Pinodieta s průměrným sklonem 10,2 procenta.

 

"Bude to hodně těžký den. Už jsem pořádně zničený. Ale pořád se snažím, abych se nenechal unést," konstatoval Thomas.

TN.cz