Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2017
Cyklistika Tour de France

Královskou etapu ovládl Urán. Froome si 3. místem pojistil vedení

Rigoberto Urán
Zdroj: Profimedia

Královskou devátou etapu Tour de France s třemi horskými prémiemi nejvyšší kategorie a 4600 nastoupanými metry vyhrál kolumbijský cyklista Rigoberto Urán. Třetím místem si pojistil vedení obhájce prvenství z minulých dvou let Christopher Froome z Británie.

O prvenství v etapě spurtovala po 181,5 km v Chambéry šestičlenná skupina a o vítězi musela rozhodnout cílová fotografie. Z vítězství se původně radoval domácí Warren Barguil, ale nakonec se ukázalo, že si svůj první triumf na Tour v kariéře připsal Urán.

 

 

Šampion z let 2013, 2015 a 2016 Froome dojel třetí a před volným pondělím vede o 18 sekund před Italem Fabiem Aruem. Třetí je celkově Francouz Romain Bardet, který ztrácí už 51 sekund.

 

Závod dnes skončil pro dva dosavadní členy elitní desítky a adepty na dobré celkové umístění. Po pádu na kluzké silnici zhruba 100 km před cílem při sjezdu z Col de la Biche musel odstoupit britský pomocník Froomea z týmu Sky Geraint Thomas, jenž si nejspíš zlomil klíční kost. V závěrečném sjezdu z Mont du Chat měl zase těžkou nehodu Australan Richie Porte, který navíc srazil Ira Daniela Martina, jenž ale na rozdíl od něj etapu dokončil.

ČTK TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.