Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2017
Cyklistika Tour de France

Královskou etapu ovládl Urán. Froome si 3. místem pojistil vedení

Rigoberto Urán
Zdroj: Profimedia

Královskou devátou etapu Tour de France s třemi horskými prémiemi nejvyšší kategorie a 4600 nastoupanými metry vyhrál kolumbijský cyklista Rigoberto Urán. Třetím místem si pojistil vedení obhájce prvenství z minulých dvou let Christopher Froome z Británie.

O prvenství v etapě spurtovala po 181,5 km v Chambéry šestičlenná skupina a o vítězi musela rozhodnout cílová fotografie. Z vítězství se původně radoval domácí Warren Barguil, ale nakonec se ukázalo, že si svůj první triumf na Tour v kariéře připsal Urán.

 

 

Šampion z let 2013, 2015 a 2016 Froome dojel třetí a před volným pondělím vede o 18 sekund před Italem Fabiem Aruem. Třetí je celkově Francouz Romain Bardet, který ztrácí už 51 sekund.

 

Závod dnes skončil pro dva dosavadní členy elitní desítky a adepty na dobré celkové umístění. Po pádu na kluzké silnici zhruba 100 km před cílem při sjezdu z Col de la Biche musel odstoupit britský pomocník Froomea z týmu Sky Geraint Thomas, jenž si nejspíš zlomil klíční kost. V závěrečném sjezdu z Mont du Chat měl zase těžkou nehodu Australan Richie Porte, který navíc srazil Ira Daniela Martina, jenž ale na rozdíl od něj etapu dokončil.

ČTK TN.cz