Aktualizováno 4.2. 2018 16:03
wta zase v parádní formě

Královna Petra! Kvitová jasně vyhrála turnaj v Petrohradu!

Petra Kvitová

Petra Kvitová je zase ve skvělé formě! Na turnaji v Petrohradu jasně vyhrála i finálový duel s Kristinou Mladenovičovou z Francie a zapsala už 21. turnajové vítězství kariéry. Z ruského města si navíc odveze prémii ve výši 2,8 milionu korun.

Petra Kvitová se naposledy turnajového prvenství radovala loni v červnu v Birminghamu při druhém startu po vážném zranění levé ruky, které utrpěla při přepadení.

Kvitová, která znovu výborně podávala i returnovala, vyhrála od stavu 1:1 sedm gamů za sebou. Ve druhém setu stejně jako v tom prvním dvakrát prorazila soupeřčin servis, unaveně působící turnajovou čtyřku pustila sama k brejkbolu až v osmé hře druhé sady.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka se však dokázala ze stavu 0:40 dostat a po hodině a pěti minutách proměnila první mečbol. Vzájemnou bilanci proti Mladenovicové, jež před začátkem turnaje v Petrohradu prohrála 15 utkání za sebou, upravila dvojnásobná vítězka Wimbledonu na 5:1.