Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.3. 2017 19:52
video neuvěřitelné selhání

Kousek od tragédie: Běžkyni v Ostravě trefila pětikilová koule!

Zdroj: facebook

Moc nechybělo a byla to obrovská tragédie. Na mistrovství republiky juniorů, které se konalo v Ostravě, došlo k neuvěřitelné události. Jednu z běžkyň finále na 400 metrů sestřelila koule z vrhačského sektoru!

Jihlavská závodnice Lucie Pertlíková měla za sebou úžasný šampionát a běh na 400 metrů měl zakončit její snažení. Dostala se do finále běhu na 60 metrů překážek a svou sílu pak měla ukázat hlavně na čtyřstovce. Ve finále běžela pro medaili...

 

Jenže pak se stalo něco, nad čím zůstává rozum stát. Zrovna ve chvíli, kdy běžkyně opouštěly předposlední zatáčku, se ve vrhačském sektoru objevil závodník, který nezvládl svůj pokus.

Status Atletiky Jihlava
Zdroj: facebook Status Atletiky Jihlava

Pětikilová koule vyletěla mimo síť a trefila závodnici na třetím místě. Naštěstí ne do hlavy...
 

"Rozběh na 400m běžený takticky na vítězství a postup. Ve finále pak skvěle takticky zvládnuté - seběh na 3. místě, uvolněná zatáčka a pak začátek stupňování - a pád po zásahu koulí. Takže můj dojem z MČR - zpackané mistrovství v podání pořadatele - tedy spíše vrchníka na kouli který nese zodpovědnost za sražení Lucky," tak komentuje facebookový profil Atletiky Jihlava incident, který se udál.Lucie Pertlíková snad bude v pořádku, každopádně selhání pořadatelů málem přišlo dráž, než jen na omluvu závodnici, která má nakonec ve výsledcích uvedeno DNF - neboli NEDOKONČILA.

Výsledková listina závodu
Zdroj: atletika.cz Výsledková listina závodu

ram TN.cz