Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.8. 2017 14:06
video tiskovka plná perel

Chci vás jako trpaslíky na zahradu, měl říci Ben Chaim. Bylo to tak?

Tal Ben Chaim, Jindřich Trpišovský a trpaslíci z Liberce
Zdroj: Profimedia
Tal Ben Chaim, Jindřich Trpišovský a trpaslíci z Liberce

Zápas Sparty na stadionu U Nisy rozhodně nezklamal. Ztráta favorita, tři červené, těžko pochopitelné chyby sudího i neuvěřitelný komentář trenéra Trpišovského! Liberecký kouč perlil a sparťan Tal Ben Chaim asi není rád...

Byl to zápas plný emocí a tak si trenér Liberce musel po utkání ulevit. Měl to samozřejmě jednodušší. Remíza 1:1, kterou jeho tým vyválčil i proti přesile, musela hřát u srdce.

Na pozápasové tiskovce tak přišly z jeho úst pořádné perly. "Ben Chaim fu..uje všechny, nadává nám, říká, že si naše hráče koupí jako trpaslíky na zahradu. A my hrajeme v devíti," láteřil Trpišovský.

Narážel na to, že jeho hráči šli dvakrát předčasně do sprch. A hlavně první Kúdelovo vyloučení bylo asi přísné, ač nikdo netuší, ce se mezi sudím Zelinkou a libereckým bekem stalo. "Přišlo to z ničeho, ani první zákrok nebyl na žlutou. To by muselo dostat žlutou kartu 60 hráčů. Kúdela říkal, že jí dostal za to, že přiběhl k rozhodčímu," vyprávěl Trpišovský.


Jenže právě osočení Ben Chaima se Spartě nelíbí. "Takový osobní útok od trenéra soupeře směrem k mému hráči je neakceptovatelný,“ říká Andrea Stramaccioni. „Ben Chaim čelil celých devadesát minut vulgaritám od hráčů Slovanu, včetně urážek směřujících k jeho židovskému původu. To je samozřejmě hodně závažné,“ doplňuje hlavní trenér Sparty.


„Tal byl po zápase stejně jako my nespokojený s výsledkem zápasu, ale neřekl to, co tvrdí trenér Slovanu. Pokud budeme do médií vyprávět všechno, co jsme slyšeli od hráčů Liberce, strávíme tím týden,“
dodal navíc Stramaccioni.
 

Liberečtí jsou přesto za hrdiny víkendu. Vyrovnání proti Spartě zvládli v situaci, kdy hráli 8 proti 10! "Bohužel jsme nedokázali změnit náš styl hry. Stále jsme hráli, jako by to bylo jedenáct na jedenáct. Je to obrovská chyba," věděl trenér Sparty.


Spartě se začíná vzdalovat po třech kolech už i čelo tabulky. V devíti možných bodů získala jen PĚT, zatímco jeden z hlavních rivalů Plzeň zůstává stoprocentní. A i Slavia má o dva body víc.

ram TN.cz