Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2017 10:32
Oslava Chutná jí

Koukalová: Zlato? Kdepak, chleba se sádlem je větší pecka! VIDEO

Gabriela Koukalová
Zdroj: facebook

O svých biatlonových kvalitách přesvědčila Gabriela Koukalová mnohokrát při závodech, o lásce k jídlu zase na sociálních sítích. I když se jí úspěchy jen hrnou, občas neodolá nějakému tomu méně zdravému pokrmu – za odměnu. Už slavila svíčkovou s pěti nebo čokoládou. Po jejím prvním individuálním zlatu ze šampionátu šla ještě dál. Chleba mazala pěkně tučným sádlem a přiznala, že je to lepší, než medaile.

Proti gustu… Hlavně, že to Gabče jde a navíc jí i chutná. Takový úspěch dokáže nejúspěšnější česká biatlonistka vždy pořádně oslavit. Zlato ze sprintu v Hochfilzenu „zajedla“ sádlem s králičím masem a okurkami, žádné šampaňské a podobně.

 

 

Gabriela Koukalová tak možná prozradila svoje koření úspěchu, kterým je její pestrá strava. Na rozdíl od ostatních závodnic se toho prostě nebojí a ke všemu to na její postavě a především výkonech není vůbec znát. Možná právě naopak.

 


S nadsázkou řečeno - ještě, že se česká kuchyně nezahrnuje do seznamu zakázaných látek, protože by Gabča asi neprošla. Takové poctivé domácí jídlo, to je zkrátka příjemný doping. Evidentně je i účinnější, než látky, kvůli kterým se v posledních dnech strhla tak velká kritika, ohledně ruských sportovců.
 

 

lju TN.cz