Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 1. 2018
biatlon definitivně

Koukalová na olympiádu nejede, potvrdil šéf biatlonu Hamza!

Jiří Hamza a Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

Tak už je to definitivní a potvrzené. Biatlonistku Gabrielu Koukalovou na olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu neuvidíme. V pátek o tom ČTK informoval šéf svazu Jiří Hamza.

"Prohlášení biatlonového svazu bude v pondělí," řekl na dotaz ČTK tiskový mluvčí svazu Tomáš Hermann. Podobně pro deník reagoval šéf biatlonistů Jiří Hamza. "Řekli jsme, že vydáme prohlášení," uvedl.

 

Osmadvacetiletou Koukalovou brzdí v přípravě už od léta potíže s lýtkovými svaly kvůli přetížení achilovek. Držitelka kompletní sady medailí z loňského mistrovství světa a bývalá vítězka Světového poháru proto ještě v této sezoně nezávodila.

 

Vítězka ankety Sportovec roku po jejím vyhlášení v prosinci v Praze uvedla, že v půlce ledna oznámí, zda na olympiádu pojede. Hry začnou v korejském Pchjongčchangu za měsíc 9. února.

 

15

GALERIE: Gabriela Koukalová trpí vzácnou nemocí

Zdroj: Profimedia

Gabriela Koukalová

Hodnocení:

 

"Se skončením olympijské nominace přijde prohlášení a uvidíme, jakým směrem se to bude ubírat. Není schopná závodit, ale jakmile se bude nějaká informace rýsovat, tak se ji určitě z nějakého prohlášení nebo závěrů dozvíte," řekl šéftrenér Ondřej Rybář, který stál za úspěchy Koukalové, minulý týden novinářům na Světovém poháru v Oberhofu.

 

Koukalová poskytla od začátku zdravotních problémů dva rozhovory, naposledy začátkem prosince pro deník Sport. "Bolest mi zatím nedovoluje jezdit v nejvyšší intenzitě a pomalu se bohužel nezávodí," řekla v něm. To se zřejmě od té doby nezměnilo.

mm ČTK