Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 9. 2017
Rozhovor O biatlonu i soukromí

Koukalová exkluzivně: O svém líčení, olympiádě i soukromí!

Zdroj: TN.cz

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová pomalu, ale jistě myslí na olympiádu, která se koná v roce 2018 v Jižní Koreji. V exkluzivním rozhovoru pro TV Nova prozradila, s jakými cíli pojede do Pchjongjangu, ale také mluvila o svém soukromí.

Sportovci už pomalu myslí na olympiádu. Jaké jsou cíle české biatlonistky? "Je to těžká otázka, teď ani nevím, jestli si na ní věřit mám. Opět jsem zanedbala asi tři měsíce přípravy ze zdravotních důvodů. Nicméně věřím, že se dokážu do února nějak vschopit, a že tam předvedu co nejlepší výsledek. Potřebuji předvést své maximum a na co stačím, to se uvidí. Z první patnáctky může na vrcholu figurovat v podstatě jakákoliv závodnice," uvědomuje si Koukalová, kterou štáb televize Nova zastihl při natáčení reklamy pro partnera biatlonového svazu.

 

 


Jak Gábina ale zvládá tlak veřejnosti a médií, který stále stoupá? "Musím říct, že to zpočátku člověka určitě těší, ale když pak člověka až trochu trpí nedostatkem soukromí, tak je to pro mě docela těžké, zvyknout si na celý ten kolotoč," přiznala česká biatlonistka. "Musím si s tím ale poradit," pokračovala.

 


Gabriela Koukalová je manželkou badmintonisty Petra Koukala. Podepisuje se partnerské štěstí na jejích sportovních úspěších? "Na závodech je to mnohem příjemnější, než dřív. Je to rozhodně znát, protože v těch předchozích sezonách, kdy jsme se ještě neznali, tak jsem neměla nikoho, kdo by se mnou tak soucítil a nikoho, kdo by tak dobře věděl, co ten sport obnáší," těší Koukalovou.

 


Sportovci jsou hodně pověrčiví a mají různé předměty pro štěstí. V tom Koukalová není výjimkou, ba naopak. "Nedávno jsem říkala známým, že si snad budu muset nechat zvětšit byt. Jinak nevím, jak to udělat. Lidé mi pořád posílají různé talismany a já se snad ani jednoho nezbavila. Věřím, že mi opravdu přinesou štěstí. Také se někdy stane, že si některé vezmu i na závody," podotkla.

 

 


Držitelka dvou stříbrných medailí z olympiády ze Soči patří mezi nejkrásnější české sportovkyně. Potrpí si i na tom, aby jí to slušelo i na trati. "Můj rituál před závody? Líčení. To je jasná věc. To je každodenní rituál, ať už závodím nebo ne. Chci všude vypadat dobře, jako dáma," podělila se o své soukromí Koukalová.

lju TN.cz