Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 18:13
vysíláme mistrovství republiky

Koukal jde po rekordech. Chce už 17. titul, bude u toho NOVA Sport

Zdroj: TV Nova

Český squash má už dlouhá léta jasného krále. Už šestnáctkrát se podařilo českému squashistovi Janu Koukalovi ovládnout český šampionát ve squashi. A tuto sobotu bude česká jednička bojovat o další titul. Přímý přenos z finále mužů i žen odvysílá živě stanice NOVA Sport 1.

Čtyřiadvacátý ročník českého mistrovství ve squashi má jasného favorita, kterým není nikdo jiný než Jan Koukal. Vicemistr Evropy z roku 2005 vyhrál své první české mistrovství už v roce 1999 a od té doby, kromě jediné výjimky z roku 2009, vyhrál všechny české šampionáty. Loni měl pochroumaný kotník, ale i tak ukázal, že je nezpochybnitelnou českou jedničkou ve squashi a turnaj hladce ovládl.


Dvaatřicetiletý suverén je jedním ze spolupořadatelů šampionátu, a tak má poměrně specifickou roli. Zároveň se podílí na přípravách dalších akcí squashové akademie a je největším popularizátorem tohoto sportu u nás.


Tuto sobotu ho čeká skleněný kurt v Metropoli Zličín, kde bude bojovat o sedmnáctý mistrovský titul. A jak sám říká, skleněný kurt je jeho oblíbený, a proto musí být všichni jeho vyzývatelé v pohotovosti. Mezi ženami bude mistrovský titul obhajovat Lucie Fialová.


Přímý přenos z finále mužů a žen živě odvysílá stanice NOVA Sport 1 a videoportál VOYO v sobotu od 17:30. Přenos komentuje Filip Šedivý.

NOVA Sport