Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 11. 2016
SP Finsko Útok na elitní desítku

Koudelkovi se nepovedl druhý skok! V Ruce zůstal sedmnáctý

Roman Koudelka
Zdroj: Profimedia

Český skokan na lyžích Roman Koudelka bodoval i ve druhém závodu nové sezony Světového poháru. Ve finském zimním středisku Ruka dnes útočil z šestého místa po 1. kole na umístění v elitní desítce, nakonec ale po nevydařeném druhém skoku obsadil 17. příčku. Bodoval i Lukáš Hlava, který po páteční nešťastné 31. příčce obsadil 27. místo.

 Z vítězství se dnes radoval Němec Severin Freund, který při návratu po dlouhé zdravotní pauze oslavil 22. triumf v SP. Osmadvacetiletý mistr světa navázal na druhou příčku z páteční premiéry a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu.

 

Freund v prvním kole doletěl na 146 metrů a první místo uhájil i po druhém skoku (138 metrů) celkovým ziskem 290,6 bodu. Druhého Nora Daniela Andreho Tandeho porazil o více než deset bodů, třetí skončil Manuel Fettner z Rakouska.

 

Další dva čeští reprezentanti Vojtěch Štursa a Jan Matura úvodní pokusy nezvládli a do finálové třicítky se nevešli. Ve výsledkové listině zaujali 45. a 47. příčku. Jakub Janda a Tomáš Vančura dnes neprošli kvalifikací.

 

ČTK TN.cz