Aktualizováno 29.9. 2016 21:07
evropská liga 2. kolo

Kouč Holoubek se Spartou smetl Inter, Liberci bleskový gól nestačil

Václav Kadlec

Fotbalisté Sparty Praha pod koučem Holoubkem zaskočili favorizovaný Inter Milán. Italy na vlastním hřišti porazili 3:1. Liberec sice opět předvedl bleskový start a gól v první minutě, nakonec však se Soluní prohrál.

Teprve šestatřicetiletý Holoubek, který nahradil v pondělí odvolaného Zdeňka Ščasného, sáhl k několika překvapivým změnám v sestavě. Do základu se po delší pauze vrátil Aleš Čermák s Danielem Holzerem a na lavičce byli hned tři dorostenci. Ani mezi náhradníky opět nebyl záložník Tomáš Rosický.

Kadlec se prosadil už v prvním poločase, nicméně první gól dal z jasného ofsajdu. Domácí měli i po přestávce navrch, ale branky nepřidali a Palacio je potrestal. Pak ale dostal červenou Ranocchia a dvougólový náskok vzápětí vrátil Letenským Holek. Sparta si tak po úvodní prohře se Southamptonem připsala první body v soutěži, Inter naopak navázal na nečekanou prohru s Hapoelem Beer Ševa.

Zdroj: Nova Sport

Fotbalisté Liberce po prodělané epidemii a karanténě prohráli v 2. kole základní skupiny Evropské ligy s PAOK Soluň 1:2. Skóre dnešního duelu otevřel už po 40 sekundách ruský útočník Slovanu Nikolaj Komličenko, ale v desáté minutě srovnal z penalty kapitán Stefanos Athanasiadis a stejný hráč v 82. minutě rozhodl.

Liberec - PAOK
Zdroj: TN.cz Fotbalisté Liberce i přes rychlé vedení opouštěli trávník smutní

Liberec tak v šestém utkání této sezony Evropské ligy poprvé prohrál a po úvodní remíze 2:2 na hřišti Karabachu je ve skupině J s jedním bodem na kontě na třetím místě o tři body za PAOK a Fiorentinou, kterou přivítá 20. října.