Publikováno 20. 1. 2019
Fotbal Francouzská liga

Koubek vychytal další nulu, Rennes to stačilo na bod

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek pomohl Rennes další vychytanou nulou k bodu v zápase s Montpellier, Angers poté porazilo 1:0 Nantes a stejným výsledkem zdolala i Marseille Caen.

Tomáš Koubek nemusel za celý zápas vážněji zasahovat, i tak ale předvedl tři důležité zákroky a v 54. minutě ho dokonce po povedené ráně Molleta musela zachránit branková konstrukce.

Tyč o čtyři minuty později nastřelilo i Rennes. Z vápna se napřáhl ke střele Ben Arfa a Bertand se za míčem pouze ohlédnul. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou a Rennes tak zůstalo na deváté pozici s 30 body. Jeho soupeř je šestý a má o dva body více.

Angers přivítalo na domácí půdě Nantes, které prohrálo poslední dva zápasy. Angers se poprvé prosadilo už ve 26. minutě, jeho gól ale rozhodčí kvůli ofsajdu správně neuznal. V 78. minutě poté sudí pískl penaltu ve prospěch domácího družstva. Ale i tuto situaci přezkoumal u videa a pokutový kop následně zrušil. A tak se dočkali domácí fanoušci až v 94. minutě, kdy rozjásal stadion Angelo Fulgini.

Sedmá Marseille bojující o poháry si dojela pro všechny body do Caen. Vítězný gól dal ve 47. minutě Morgan Sanson. Caen poté Marseille závěr zápasu hodně usnadnilo. V 51. minutě se nechal vyloučit Guilbert a tak Caen dohrávalo v deseti lidech a na vyrovnání se nezmohlo.