Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 5. 2017
LeMans Velká cena Francie

Kornfeil v restartovaném závodu bodoval. Dojel si pro 11. místo!

Jakub Kornfeil
Zdroj: Profimedia

Český motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Francie ve třídě Moto3 jedenácté místo a vybojoval první body v letošní sezoně mistrovství světa silničních motocyklů. Vítězství v restartovaném a zkráceném závodu slavil Joan Mir, jenž si díky třetímu triumfu v sezoně upevnil vedení v průběžném pořadí.

Za suverénním Španělem dojel s odstupem více než čtyř sekund na druhém místě krajan Aron Canet, na stupních vítězů je doplnil Ital Fabio Di Giannantonio. Kornfeil, jenž se dlouho držel ve skupině bojující o druhou příčku, nakonec ztratil kontakt a za Mirem zaostal o 7,5 sekundy.

 

Závod na okruhu v Le Mans musel být zastaven ve druhém kole, poté co takřka polovina startovního pole vyletěla z trati v jedné ze zatáček na dlouhé olejové skvrně, kterou za sebou zanechal zřejmě Kornfeilův motocykl. Český jezdec se zapletl do jiné havárie hned v úvodu závodu, a přestože mohl pokračovat, televizní záběry naznačily, že při ní poškodil svůj stroj.

 

Restartovaný závod, který byl vypsán na 16 kol místo původních 24, nezvládla řada favoritů. Z čelních pozic spadli vítěz kvalifikace Jorge Martín, Romano Fenati či Niccoló Antonelli, v posledním kole havaroval ze druhého místa Darryn Binder.

ČTK TN.cz