Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.10. 2016 11:30
Smůla Rychle zapomenout

Kornfeil závod v Austrálii nedokončil. Zlobí se na sebe!

Jakub Kornfeil
Zdroj: facebook.com

Jakub Kornfeil bude chtít na Velkou cenu Austrálie rychle zapomenout. Závod třídy Moto3 český jezdec nedokončil a tak už po čtvrté v sezoně nebodoval. Grand Prix se po hromadném pádu v šestém kole musela přerušit. Z vítězství se nakonec radoval už jistý světový šampion Brad Binder z Jihoafrické republiky.

Zkrácený závod na deset kol se Jakubu Kornfeilovi nepovedl. Diváci na okruhu ve Phillip Island byli svědky hromadného pádu, ve kterém sice český závodník nebyl, přesto závod nedokončil. Po restartu si to rozdalo už jen šestnáct jezdců. Vítězem se nakonec stal Brad Binder z Jihoafrické republiky, který je už jistým mistrem světa.

Reklama

 

"Před závodem jsem se cítil dobře. Věděl jsem, že se dokážu prodrat dopředu. Bohužel jsem ale neměl nejlepší start. Navíc se kolem mě hodně padalo a stalo se, že jsem vlivem pádů nezískal, ale naopak ztratil." vyčítal si Jakub Kornfeil.

 

MotoGP ovládl britský závodník Cal Crutchlow na soukromé Hondě. Využil pádu letošního mistra světa Marca Marqueze ze Španělska, který byl před závodem znovu odhadován na vítěze.

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama