moto3 kvalifikace

Kornfeil upadl a nevešel se do desítky, Hanika dojel na 26. místě

Jakub Kornfeil
Zdroj: facebook.com

Jakub Kornfeil dojel v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Francie na 11. místě a v nedělním závodě, tak bude startovat ze čtvrté řady. Další Čech v seriálu Moto3 Karel Hanika si vyjel 26. příčku.

Kornfeilovi se vydařil hlavně dopolední trénink, který s přehledem vyhrál. Na začátku kvalifikace to také vypadalo na velmi kvalitní kvalitní čas, ale zhruba dvacet minut před koncem bohužel upadl.

Zdroj: Twitter Jakubův smolný moment, při kterém v kvalifikaci upadl.

Po pádu se Jakub na trať vrátil, ale nedokázal se udržet v nejlepší desítce a dojel na 11. pozici a v neděli bude startovat ze čtvrté řady.

Karel Hanika dojel v kvalifikaci v Le Mans na 26. místě.

V královské třídě MotoGP vyhrál bez větších problémů obhájce titulu Jorge Lorenzo. Jezdec Yamahy vyhrál v novém rekordu okruhu 1:31,975 minuty.

Kvalifikace na Velkou cenu Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 1:42,756, 2. Binder (JAR/KTM) -0,067, 3. Canet (Šp./Honda) -0,069, ...11. Kornfeil (ČR/Honda) -0,458, 26. Hanika (ČR/Mahindra) -1,051.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:31,975, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,441, 3. Iannone (It./Ducati) -0,494.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 1:36,847, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,052, 3. Baldassarri (It./Kalex) -0,223.