Publikováno 4. 11. 2018
motosport velká cena malajsie

Kornfeil upadl a nebodoval, mistry světa jsou Martín a Bagnaia!

Jorge Martín

Španělský motocyklový jezdec Jorge Martín se stal poprvé mistrem světa v kategorii Moto3. Ve Velké ceně Malajsie v Sepangu si dnes dojel pro sedmé vítězství v sezoně a před závěrečným závodem ve Valencii má nedostižný náskok. Jakub Kornfeil obsadil po pádu 20. místo.

Titul ve třídě Moto2 si dnes zajistil třetím místem Ital Francesco Bagnaia. Premiérový triumf v šampionátu vybojoval jeho krajan a týmový kolega Luca Marini. Oba závodí za stáj Sky Racing VR46, jejímž majitelem je Mariniho nevlastní bratr Valentino Rossi.

Jorge Martín slaví titul mistra světa v Moto3:

Devítinásobný mistr světa Rossi mohl vydařený den korunovat v závodě MotoGP, ale čtyři kola před koncem z vedoucí pozice upadl. Vítězem se stal už jistý mistr světa Španěl Marc Márquez, který vyhrál podeváté v sezoně.