Publikováno 3. 6. 2018
nova sport velké cena itálie

Kornfeil poprvé v sezoně nedosáhl na body. Mugello mu nesedělo

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Itálie 23. pozici a v šestém závodu mistrovství světa silničních motocyklů poprvé v sezoně nebodoval. Český jezdec v třídě Moto3 po nepovedené kvalifikaci startoval v Mugellu z 21. místa a pořadí vylepšit nedokázal.

Kornfeil na stroji KTM se přitom po startu posunul dopředu a atakoval bodovanou patnáctku. Dlouho jezdil ve zhruba dvacetičlenné skupině za vedoucí trojicí, postupně však klesl na její chvost a skončil ve třetí desítce. Jeho dosud nejhorším výsledkem bylo čtrnácté místo z Argentiny.

O vítězství se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, kteří jeli osamoceně v čele téměř celou Grand Prix. Pro třetí letošní triumf si dojel Španěl Jorge Martín před dvojicí Italů Marcem Bezzecchim a Fabiem di Giannantoniem. Prvního a třetího dělilo v těsném souboji v cílové rovince jen 43 tisícin sekundy.

V průběžném pořadí MS vede Kornfeilův týmový kolega Bezzecchi o tři body před Martínem a o osm před Di Giannantoniem. Český jezdec si pohoršil z deváté příčky na jedenáctou.